Jak vybrat správnou velikost boty

Chcete-li cítit správnou velikost, stejně jako bavlna, existuje několik tipů, které vám řeknou, jakou volbu zvolit při výběru velikosti pro děti i dospělé. Existuje klíčový přístup, který odhaluje jednoduchou taktiku, jejíž zrada není zaručena.

Prvním krokem je správné měření chodidla nebo chodidla. Než začnete měřit, vezměte vedle sebe papír, pravítko a tužku. Tyto položky, které má každý doma, stačí k okamžitému zjištění velikosti. Nezapomeňte mít na noze ponožku, protože je důležité ji zahrnout do prostoru, který nabízejí pánské nebo dámské boty.

Důležitým faktem zůstává, abyste při měření opatrně udržovali nohu v pravém úhlu. To vám pomůže buď na zdi a v rohu místnosti, do které vložíte nohu, nebo si můžete s sebou vzít krabici od bot, abyste odhalili pravý úhel.

S tužkou, pravítkem, papírem a krabičkou (nebo stojící v rohu místnosti) je čas začít hodnotit velikost . Podepřete nohu papírem, narovnejte ji v pravých úhlech a nakreslete ji tužkou.

Je důležité najít největší vzdálenost od chodidla, to znamená délku od paty k největšímu prstu. Pro lepší vizuální viditelnost je možné pravítkem nakreslit čáru před nejdelším prstem. Pak se už jen musíte podívat na tabulku, která ukazuje vaši velikost. Pro každou značku je jedinečný.

Jak se ale zorientovat u stolu? Je to snadné. Mondo point (někdy zkráceně MD) je název doporučené délky chodidla, vyjádřený v centimetrech. Je dobré přidat k stanovené hodnotě 5 až 10 milimetrů, aby byl volný prostor pro pohodlný pohyb prstů. Pokud však měříte délku na svém dítěti, ne na sobě, přidejte 10 až 15 milimetrů. Děti stále rostou a obvykle si musí vyměňovat boty rychleji než dospělí. Mějte tedy rezervu. Z těchto informací vyplývá fakt, že je lepší koupit si o něco větší botu, než vám ukazuje Mondo Point.

Dostali jste během dne jiné výsledky? Nezoufejte, to má každý. Je známo, kdy je noha ráno odpočívaná a kdy je při normální chůzi mírně oteklá. Proto je nejlepší měřit nohu s příchodem večera, v době, kdy bude pravděpodobně největší.

Doufáme, že jste našli svou velikost a nic vám nebrání ve výběru nejlepšího páru právě pro vás.


Jak vybrat správnou velikost boty