Jak odstranit žvýkačku z podešve?

Mít zajímavou, moderní a pohodlnou obuv je snem každého z nás. Aby vám boty dostatečně dobře sloužily, musíte se o ně také řádně starat. Navzdory všem vašim snahám vás náhle zasáhne nečekaná situace s neatraktivně vypadajícím kouskem žvýkačky přilepenou na chodidlech nových tenisek . Netušíte, kam jste to šlápli. Jak jej můžete účinně odstranit z podešve, aniž byste poškodili nové boty? Existuje několik možností, stačí si vybrat nejlepší a nejefektivnější.

1. Pokuste se ochladit gumu v mrazáku a poté ji mechanicky odstranit

Očistěte boty a zabalte je do plastového sáčku. Zkuste gumu pevně přitlačit na plastový sáček. Poté vložte vak na boty do mrazničky. Nechte to tam asi 6 hodin. Poté zkuste mechanicky odstranit ztuhlou gumu.

2. Podobným principem je použití ledu k odstranění gumy z podešve

Připevněte ledový obklad na postiženou oblast a nechte jej zapnutý. Zkuste jemně pomocí tyčinky nebo tyčinky odstranit tuhou dásně.

3. Odstraňte dásně alkoholem nebo octem

Pokud to materiál podešve umožňuje, zkuste žvýkačku opakovaně potáhnout alkoholem nebo octem. Žvýkačka by se měla částečně rozpustit a poté se oddělit od podešve.

4. Použijte máslo, margarín nebo olivový olej

Naneste máslo nebo olivový olej na žvýkačku a nechte ji asi 15 minut působit. Poté zkuste mechanicky odstranit dásně hrubším kartáčem. Dávejte však pozor, abyste podrážku nepoškodili. Po odstranění gumy podrážku omyjte odmašťovačem.

5. Odstraňte dásně pískem a tyčinkou

Na podešev dásně nalijte více písku. Asi po pěti minutách zkuste gumu mechanicky odstranit hůlkou.

Při odstraňování nežádoucích žvýkaček používejte různá rozpouštědla, abyste nepoškodili podrážku nebo horní část boty. Řiďte se informacemi o používání produktu. Pokud není uveden na obalu produktu, vyhledejte jej na webu výrobce.

Odstraňte zvyk tenisek