Jak čistit semišové boty

Tak krásná, ale také tak citlivá. Mluvíme o semišových botách . Jak je správně vyčistit a jak zajistit, aby pravidelná péče nezkazila jejich vzhled? Přečtěte si náš článek.

Jemný pravý semiš je vždy vyroben z kůže. Vnitřek zpracované kůže je ošetřen a může se na ni dostat i malá kapka vody. Když si tedy kupujete své první semišové boty, investujte do vybavení, které vám pomůže se o ně postarat.

  Co budete potřebovat
 • Semišový zubní kartáček
 • Poznáte to podle dvou různých povrchů. Na jedné straně jsou pružná plastová tlačítka pro česání. Druhá, hrubší strana, by měla mít ocelové nebo nylonové štětiny, které přesně vyčesávají bláto a prach ze semiše.

 • Semišová čisticí pěna
 • Speciální pěna dokáže vyčistit nečistoty a zároveň chrání povrch a oživuje barvy.

  Jak čistit semišové boty

  Bahno a prach na semišu

  Jakkoli se to může zdát děsivé, blátivé semišové boty se snadno čistí. Musíte je jen nechat úplně zaschnout a pak jen suchou špínu očistit.

  Nejprve použijte jemné, ale tvrdé štětiny, které také odstraní malé částice prachu ze semiše. Po tomto postupu náhle uvidíte světlejší barvy. Uvidíte však také stopy jednoho štětce, takže jej otočte nebo si vezměte druhý, gumový štětec. Měkký povrch „hřebene“. Ale pamatujte, že všechny pohyby jsou v jednom směru!

  Po těchto dvou krocích nebylo na botách vidět žádné stopy bláta a prachu.

  Leštěné semišové boty

  Pokud se kapalina dostane do semiše, není nutné se sbohem hned rozloučit. Na pomoc si vezměte čisticí pěnu a kartáček na zuby. Kruhovým pohybem zapracujte pěnu do semiše a na místa, kde se zabránilo znečištění. Dosáhnete rovnoměrného efektu. Po odstranění pěny znovu použijte gumový kartáč a česejte semiš v jednom směru.

  Impregnace jako základ

  Investice do semišových bot by měla být vždy doplněna kvalitním hydroizolačním sprejem. Chrání povrch před hlubokými nečistotami a zároveň se stará o barvy. Luxusní vzhled nových bot a vaše radost vydrží déle.